Main menu

nijerya lagos

Nijerya uzun süreli çalışma vizesi (Str), Nijerya'da faaliyet gösteren, kar amacı gütmeyen sınırlı miktarda hizmet sunan, bakım, montaj makine ve ekipman onarımı, kalifiye işçi, müteahhit ve uzmanlar için alınan bir vize türüdür. Uzun süreli çalışma vizesi, Nijerya'da davet eden şirketin, Abuja'daki Göç İdari Ana Merkezi'ne yapmış başvuru sonrasında alınan bir vizedir. Davetiye gönderen firmanın yıllık işe alacağı çalışan kontenjanını göç idaresi belirleyip buna göre kota oluşturmaktadır. Uzun süreli çalışma vizesi (Str) Nijerya'daki davet eden şirketin, vize başvuru yapacak olan kişiye yazmış olduğu davet yazısındaki belirtilen tarihlere göre genellikle 3 ay  tek girişli olarak verilmektedir. Str vizelerini alan pasaport sahipleri, ülkeye giriş yaptıklarında, Abuja'daki Göç İdaresi Ana Merkezi'ne başvurup oturum kartlarını alabilirler.

Nijerya Vize İşlemleri İçin Bizi Arayın! 0312 830 50 07

Nijerya çalışma vizesi başvuruları Nijerya Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla veya yetkili seyahat acenteleri tarafından yapılabilmektedir. Nijerya str vize başvurusu için Nijerya Konsolosluğu vize bölümü tarafından istenilen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak hazırlanmış olması şarttır. Belgelerin fotokopisi başvuru için yeterli iken, Nijerya Konsolosluğu’nun orijinal olmasını istediği evraklar da vardır.

Nijerya Konsolosluğu’na başvuru yapılabilmesi için öncelikle evraklar tam olarak hazırlanmalı ve randevu alınmalıdır. Randevu alınmadan Nijerya çalışma vizesi başvurusu yapılamaz.

 

 
• Nijerya vize başvuru formu
 

Nijerya vizesi başvurusu yapabilmek için Nijerya vizesi başvuru formunun eksiksiz, doğru olarak doldurulması ve Nijerya vizesi başvurusu sırasında Nijerya Konsolosluğu'na sunulan evrakları destekleyecek bilgi içermesi gerekmektedir. Ayrıca Nijerya vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır.

• Pasaport

Nijerya çalışma vizesi başvurusu yapılırken pasaport aslı sunulması gerekir. Sunulan pasaport aslı’nın 10 yıl içinde alınmış olması, en az karşılıklı 2 boş sayfasının bulunması, yıpranmamış, yırtılmamış ve dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olması kuralı vardır. Nijerya str vize başvurusu esnasında pasaportun resimli sayfasının fotokopisi istenmektedir.

• Davetiye

Nijerya str vize başvurusu, Nijerya’da faaliyet gösteren firmadan gelen davetiye ile yapılabilir. Davetiye Nijerya topraklarında faal olan bir firmanın, resmi antetli kağıdına yazılmış olmalıdır. Nijerya davetiyesinde davet sebebi, davet edilen kişinin bilgileri, davet edilen tarih ve davet eden kişinin adı, soyadı ve imzası olmalıdır. Ayrıca Nijerya Büyükelçiliği yetkili birimleri Nijerya’ya davet eden kişinin pasaport veya oturum kartı fotokopisini de istemektedir.

• Davetiye gönderen firmanın faaliyet belgesi

Nijerya çalışma vizesi başvurusu yapılırken, Nijerya'dan davetiyeyi gönderen firmanın faaliyet belgesi başvuru esnasında Nijerya Büyükelçiliği'ne sunumalıdır.

• Davetiye gönderen firmanın kayıt belgeleri

Nijerya vizesi almak isteyen pasaport sahiplerinin, davetiye gönderen firmadan, Nijerya Ticaret Odası'na ait kayıt belgelerini kesinlikle temin etmesi gerekmektedir. 

• Davetiye gönderen firmanın son 3 yıllık vergi ödendi sertifikası

Nijerya vizesi başvurusu yapılırken, Nijerya'dan davetiyeyi gönderen firmanın son 3 yıllık vergi ödendi sertifikası başvuru sırasında Nijerya Elçiliği'ne sunulmalıdır. Bu belgenin güncel tarihli olması gerekmektedir. 2018 yılından önce alınmış olan vergi beyannamesi Nijerya Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir.

• Biyometrik fotoğraf

Nijerya str vize başvurusu için 2 adet biyometrik fotoğraf sunulması gerekmektedir. Sunulan biyometrik fotoğrafın 3,5 x 4,5 mm boyutunda, arka fon beyaz olarak çektirilmesi şarttır. Ayrıca Nijerya vizesi için sunulan biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekmektedir.

• Uçak bileti rezervasyonu

Nijerya çalışma vizesi alabilmek için gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunulan evraklar içerisinde yer almalıdır. Uçak bileti rezervasyonu, başvuru formunda belirtilen tarihe ve gidilecek şehire uygun olarak düzenlenmelidir.

• Aylık kota kullanım belgesi

Nijerya uzun süreli çalışma vizesi (Str) almak isteyen Türk vatandaşları için, Nijerya'daki Göç İdaresi Ana Merkezi tarafından düzenlenmiş olan kota kullanım  belgesini, davetiyeyi gönderen firmanın temin etmesi gerekir. 

• Cv ve Üniversite diploması

Nijerya çalışma vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarından, 4 yıllık üniversite diplomalarının noter onaylı ingilizce çevirilerini ve yine ingilizce olarak hazırlarmış Cv'lerini istenmektedir. Üniversite diploması olmayan başvuru sahiplerine kesinlikle STR vize verilmemektedir.

• Nijerya Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış dilekçe

Nijerya uzun süreli çalışma vizesi (Str) vize almak isteyen kişilerin, Nijerya Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış dilekçe sunmaları gerekmektedir. Dilekçenin içeriğinde tarih, seyahat amacı, seyahat tarihleri ve Nijerya seyahati boyunca masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Nijerya vizesi için yazılan dilekçe ıslak imzalı olmalıdır. 

 

FacebookTwitter